Niektóre akcesoria są wręcz niezbędne w przypadku żeglowania, szczególnie, jeśli zależy nam na pełnym komforcie i bezpieczeństwie. Podstawą są oczywiście kamizelki ratunkowe, jednakże nie tylko one są kluczowe dla profesjonalnych żeglarzy. Warto przyjrzeć się innym akcesoriom, w które koniecznie należy się zaopatrzyć przed podróżą.

Na początku należy wspomnieć o latarkach, ponieważ to właśnie one zapewnią nam odpowiednią widoczność podczas żeglowania po zmroku. Najlepiej zdecydować się na latarki czołowe, które byłyby wyposażone w LEDowe oświetlenie. Dzięki temu zapewnią nam ekonomiczne oświetlenie przez wiele godzin. Ważne są również torby i worki, ponieważ z ich pomocą uda nam się ochronić poszczególne przedmioty przed wilgocią. Aby dodatkowo zadbać o swoje bezpieczeństwo, koniecznie należy pamiętać o gwizdku. Dzięki niemu będziemy mogli wezwać pomoc, gdybyśmy nagle stracili kontrolę nad żaglówką. Przydatna może okazać się także lornetka. Musimy jednak pamiętać o tym, aby zdecydować się na jak najlżejszy model, aby nie okazała się ona za dużym obciążeniem. Oczywiście priorytetem powinien być również kompas, który poprowadziłby nas do celu, gdybyśmy stracili orientację w terenie. Obecnie wielu producentów proponuje nam lornetki automatycznie wyposażone w kompas, które wyróżniają się niezawodną funkcjonalnością.

Szeroki wybór akcesoriów żeglarskich jest dostępny w naszym sklepie – zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi kategoriami produktów, wśród których każdy żeglarz znajdzie coś dla siebie.